2120/​544

Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)

Loftslampe af patineret messing med skærm af rødlakeret metal. Organisk formet mellemstykke i hvidlakeret metal. 1950'erne. H. 60.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 18. maj 2021

Kategori
Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt