2120/544
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Loftslampe af patineret messing med skærm af rødlakeret metal. Organisk formet mellemstykke i hvidlakeret metal. 1950'erne. H. 60.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. maj 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt