2109/321
“Whituorth Cycles”. Litografisk vintage plakat i farver, monteret på støttelærred. Trykt af Imprimerie, Paul Dupont, Paris. Bladstørrelse 214×145. Uindrammet.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Trykfolder. Enkelte pletter. Er rullet. Monteret på støttelærred. Limet sammen på midten af lærred. Folder og mindre revner i siderne.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag