2418/​320

Kinesisk censer af patineret bronze, hanke i form af elefanthoveder. Vægt ca. 365 g. Mærket. 20. årh. H. 4. Diam. 7.

Let irret. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag