1804/34
Hall-lanterne af patineret bronze. 19. årh.s slutning. Senere monteret til el. H. 100 (ekskl. ophæng). Diam. 50.
Tre glassider mangler. Patina. Bemærk: Den elektriske installation antages at fungere, men Bruun Rasmussen yder ingen garanti.
Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018
Vurdering
Hammerslag