1804/​34

Hall-lanterne af patineret bronze. 19. årh.s slutning. Senere monteret til el. H. 100 (ekskl. ophæng). Diam. 50.

Tre glassider mangler. Patina. Bemærk: Den elektriske installation antages at fungere, men Bruun Rasmussen yder ingen garanti.

Ældre malerier og møbler, 22. januar 2018

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag