2245/991
Elna Borch (f. Roskilde 1869, d. København 1950)
“Pige med bamse”. Sign. E. Borch. Skulptur af patineret diskometal. Udført hos Just Andersen, dessin D2320. H. 23.
Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 8. november 2022
Vurdering
Hammerslag