921/​147

Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)

Tre fiskere i Brøndums Bod. Sign. Mich. Ancher 16. Olie på lærred. 66×92.

Nordisk Lys – kunstnerkolonien på Skagen, 10. juni 2024

Vur­dering

150.000–200.000 DKK

Hammerslag

160.000 DKK