921/147
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Tre fiskere i Brøndums Bod. Sign. Mich. Ancher 16. Olie på lærred. 66×92.
Nordisk Lys – kunstnerkolonien på Skagen, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag