Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Picasso. Affiche Exposition de Ceramiques”, 14.1.58. Sign. Picasso. Maison de la Pensée Francaise. Litografi i farver. Lysmål 64×46.
Litteratur: Bloch 1281. Mourlot 314.
Papiret lidt gulnet. Ellers god stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
20 bud