2413/786
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Tiger. Figur af udskåret zebratræ. Stemplet monogram. H. 6,7. L. 29.
Hale med en større og en mindre hårrevne. Mindre overfladeridser.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag