2049/48
En sæt på 45 hollandske fliser af fajance, dekorerede i farver med blomsermotiv. 20. årh. (45)
To fliser med reparation. Kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag