2049/​48

En sæt på 45 hollandske fliser af fajance, dekorerede i farver med blomsermotiv. 20. årh. (45)

To fliser med reparation. Kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK