2312/98
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Kystparti med sejlskibe i måneskin. Sign. Carl Bille 84. Olie på lærred. 32×48.
Enkelte retoucheringer. Krakeleringer af varierende størrelse og minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
11 bud