2033/15
Firsidet skrin af rosa glas med gulddekoration i form af blade, montering af forgyldt metal og på løvefødder. 20. årh. H. 11 cm. L. 13 cm. B. 8 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på front under montering.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag