1950/​230

Hollandske fliser og et flisebillede af fajance, dekorerede i blå, mangan og polykrome farver bl.a. med blomstervaser, figurer og dyr. Fire enkelt fliser indrammede. 19.-20. årh. (49)

Krakeleringer. Kanthak. Flise med hare med hårrevne. Flise med religiøst motiv med reparation.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK