1950/230
Hollandske fliser og et flisebillede af fajance, dekorerede i blå, mangan og polykrome farver bl.a. med blomstervaser, figurer og dyr. Fire enkelt fliser indrammede. 19.-20. årh. (49)
Krakeleringer. Kanthak. Flise med hare med hårrevne. Flise med religiøst motiv med reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag