1516/1603
Fire kinesiske plaketter af porcelæn dekorerede i farver med arkitektur, figurer og poesi. 20. årh. Hver 73×21 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Varia, 16. april 2015
Vurdering
Hammerslag
32 bud