1948/923
Ubekendt design
En samling på 19 afbrydere og kontakter af træ og bakelit. 1920–30'erne. L. 5,5–10. (19)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag