2023/1249
Jadeit armbånd af 14 kt. guld prydet med seks udskårne jadeit. B. 19 mm. L. 20,5 cm. Ca. 1930–40.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 3. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud