1932/19
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Strandparti med optrukne både. Sign. C. Locher, 97. Olie på lærred. 60×94,5.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Enkelte mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2019
Vurdering
Hammerslag