2003/171
Bertha Wegmann (f. Soglio, Schweiz 1847, d. København 1926)
Parti fra en bjerglandsby. Sign. B. W. Olie på lærred monteret på malepap. 19×25,5.
Mindre krakeleringer. Områder med tyndere farvelag. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud