2442/846
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-2/1”. Bordlampe med stel af forkromet stål. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 36.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering