Antoni Clavé (f. Barcelona 1913, d. St. Tropez 2005)
“Le roi et l'oiseau”, 1958. Sign. Clavé. Mixed media på bund af litografisk tryk. Bladstørrelse 32×50.
Proveniens: Cornette de Saint Cyr, Maison de Ventes, Paris, Frankrig, 28. oktober 2015. I forbindelse med dette salg bekræftedes ægtheden venligst af Les Archives Antoni Clavé.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020