2406/618
Niels Larsen Stevns (f. Gavnø v. St. Heddinge 1864, d. Frederiksberg 1941)
“Østre Anlæg ved Østbanegaarden”. Sign. NS. Akvarel på papir. 35×53.
Papiret er gulnet og fremstår med enkelte revner og misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 6. februar 2024
Vurdering
Hammerslag
30 bud