Kehnet Nielsen (f. København 1947)
“Solitudes I-VIII, No. III”, 1995. Sign. på bagsiden Kehnet Nielsen 1995 samt betitlet. Olie på lærred. 205×70.
Litteratur: Poul Erik Tøjner: “Kehnet Nielsen. Maleri”, København, 1997, gengivet side. 103. Proveniens: Galleri Susanne Ottesen, København.
Moderne kunst og design, 6. november 2018