2143/996
Dansk design
Lysekrone af messing og sortlakeret metal, seks arme med skærme af stribet glas. 1950'erne. H. 45. Diam. 60.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||