2139/352
Hans Dall (f. Svendborg 1862, d. Amalfi 1920)
Kirke med græssende køer i forgrunden. Sign. Hans Dall. Olie på lærred. 39×58.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag