Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
Sommerdag i parken, København. Sign. G. E. L. Olie på lærred. 43×59,5.
Lærredet er dubleret. Mindre retoucheringer. Enkelte minimale krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020