2004/834
“Dan”. Herrebetjent/stumtjener af formbøjet, bejdset bøg. Udført og stemplet hos Fritz Hansen, 1930'erne. H. 107,5. B. 45,5. D. 29,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud