2139/546
“PH-3½-2½”. Standerlampe med stel af kobber, skærmsæt af kobber og flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 130. Diam. 33.
Overskærm af flerlags opalglas medfølger.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||