2143/1002
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Fritstående skrivebord af palisander, top med kehlede ender, front med to skuffer heraf en arkivskuffe. Model 207. Udført og mærket hos Sibast Furniture. H. 74. L. 180. B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Vandskjolder. En skuffefront med reparation.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud