2423/​2065

Armbåndsur af forgyldt stål. Model Advisor. Mekanisk værk med manuelt optræk og alarmfunktion. Guilloucheret blå skive med gyldne indeks og visere. Brun rem med C-spænde af guldbelagt stål. Urets diameter 34,5 mm. 1960'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Uoriginal/genopmalet skive.

Armbåndsure, 5. juni 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

1143580 4.000 DKK