2032/​766

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Et sæt på seks stole med stel af palisander. Sæde betrukket med blåt ternet uld. Model 79. Formgivet 1966. Udført og stemplet hos J.L. Møller. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med nogle pletter/smuds.

Moderne kunst og design, 4. august 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

9.000 DKK
8.500 DKK