Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016)
“Ilsi”, 1994. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100×80.
Proveniens: Galleri Ægidius, Randers.
Original stand. Behov for overfladerensning.