2031/​552

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“CH 318”. Spisebord af massivt stavlimet hvidpigmenteret eg, stel af rustfri stål. Udført og mærket med label hos Tranekær for Carl Hansen & Søn. H. 72. L. 190. B. 95.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. En stålsko mangler.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.000 DKK