836/507
Yamantaka vred mangearmet guddom af forgyldt og delvist bemalet bronze, stående med gemal. Sino-Tibet 19 årh. H. 23 cm.
H. Qvistgaards samling
Missing gilt and paint , general wear. Bottom missing.
Orientalsk kunst, 29. november 2012
Vurdering
Hammerslag