12143/183
Kinesisk Canton teskrin af lak med forgyldt dekoration, indvendig med to beholdere af tin. 19. årh. H. 14,5 cm L. 29 cm B. 23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og lakafslag. Fremstår uden nøgle.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud