2048/​106

Ubekendt maler, 19. årh.

Portræt af pige. Sign. og dateret EG, 1900. Olie på lærred monteret på masonit. 28×24.

Behov for rensning. Mindre afskalninger. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.500 kr.

1.500 kr.