12040/​101

Christian E. Hansen

“Canada”. Armstol af formbøjet bejdset bøg. Model 2252. Udført hos Fritz Hansen, 1940'erne.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Original hynde med kraftig slitage.

Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag