12040/101
“Canada”. Armstol af formbøjet bejdset bøg. Model 2252. Udført hos Fritz Hansen, 1940'erne.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Original hynde med kraftig slitage.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag