2008/931
Øreklapstol med ben og negle af teak, betrukket med dybthæftet lilla uld. Udført hos Skippers Møbler, Durup.
Litteratur: Mobilia 1961.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skum porøst.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud