2016/166
Dansk maler, 19. årh.
Landskab med et hus ved en sø. Usigneret. Olie på malepap. 16×24.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 612, 1995 nr. 254.
Krakeleringer samt mindre afskalninger. Let bulet langs kanter. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag