Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Kommode af palisander, front med fire skuffer. Opsat på profilerede ben. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 52. B. 118. D. 36.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. januar 2015
29 bud