2103/​737

Alberto Meda (f. 1945)

Paolo Rizzatto

“Titania D17”. Et par wireophængte pendler med lameller af aluminium og to aftaglige, farvede plastskæme i gult og blåt. Formgivet 1989. Udført hos Luce Plan, Italien. H. 7. L. 70. B. 27. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle lameller mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK