2103/737
Alberto Meda (f. 1945)
“Titania D17”. Et par wireophængte pendler med lameller af aluminium og to aftaglige, farvede plastskæme i gult og blåt. Formgivet 1989. Udført hos Luce Plan, Italien. H. 7. L. 70. B. 27. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle lameller mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag