2009/​218 Lågkasserolle samt kande af sølv med hanke af ibenholt. 1944 og 1935. Vægt 975 g. (2)

Be­skriv­el­se

Lågkasserolle samt kande af sølv med hanke af ibenholt. Kande stemplet L. Berth, 1935. H. 14 cm. Lågkasserollen 1944, Diam. 18 cm. Vægt i alt 975 g. (2)

Mindre buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.