2009/218
Lågkasserolle samt kande af sølv med hanke af ibenholt. Kande stemplet L. Berth, 1935. H. 14 cm. Lågkasserollen 1944, Diam. 18 cm. Vægt i alt 975 g. (2)
Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag