2009/​218

Lågkasserolle samt kande af sølv med hanke af ibenholt. Kande stemplet L. Berth, 1935. H. 14 cm. Lågkasserollen 1944, Diam. 18 cm. Vægt i alt 975 g. (2)

Mindre buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK