1708/133
Kommode af bemalet og guldstafferet træ, front med tre skuffer, tilspidsede kannelerede ben. Louis XVI stil. 19. årh.s slutning. H. 78. B. 69. D. 34.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag