1434/1142
Smaragdhalskæde af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige smaragder og zirkonia. L. ca. 45,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 20. august 2014
Vurdering
Hammerslag