1606/925
Niels Helledie (f. Sopmos Torslev Sogn 1927, d. Skagen 2022)
Kristushoved. Usigneret. Skulptur af delvis matglaseret lertøj. H. 32.
Brændingsrevner. Glasur mangler. Enkelte afslag. Reparation.
Moderne kunst og design, 9. februar 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud