2348/​8037

Et par tallerkner af fajance, ligeknækket fliget fane, dekorerede i mangan, med strøblomster den ene sign. S for Slesvig, 18. årh. Diam. 25 cm. (2)

Den ene med gl. rep. af revne. Afslag langs kanter.

Samling af fajancer, 27. november 2023

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag