1920/1552
Saucekande af sølv på fast underfad, gadronerede kanter. Lødighed 800, Italien 20. årh. L. 18 cm; derudover en peberværn H. 8 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud