2025/8552
Russisk ramme af messing i russisk renæssancestil, isat et postkort af en russerinde iført gammel-russisk dragt, antagelig fra kostumeballet i Vinterpaladset 1903. 20. årh.s begyndelse. H. 25,5. B. 18. Billedfelt 12,5×9.
Mindre aldersslitage, bl. a. er øverste højre hjørne på glasset knækket af og rygstøtte mangler.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud