841/​303

Fransk Vernis Martin kabinetskab af mahogni indlagt med parketteri og med beslag af forgyldt bronze, plade af grøn marmor, front med maleri med to konverserende kvinder, sider med paneler med parketteri. Maleri sign. A. Maes. 19. årh.s slutning. H. 104. B. 111. D. 50.

Russisk kunst, varia og møbler, 6. juni 2013

Vur­dering

100.000 DKK

Hammerslag

95.000 DKK