2040/919
Niels Christian Daugaard (f. 1901, d. Frederiksberg 1993)
Parti fra en forårshave med fritgående høns. Sign. Daugaard. Olie på lærred. 82×100.
Enkelte mindre afskalninger. Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag